Hodowcy często szukają nowych domów dla swoich podopiecznych. Nie znaczy to, że ich nie kochają lub chcą się ich pozbyć.
Wręcz przeciwnie! Kochają i szukają nowych, odpowiedzialnych właścicieli. Na prawdę są to trudne chwile dla hodowców - rozstania.
Niestety jest to czasami konieczne, ponieważ nowy dom i nowi właściciele są lepszym rozwiązaniem niż życie w izolacji od reszty stada i życie w jednym pomieszczeniu. Nadchodzi czas, że kotka/kocur po prostu kończy karierę hodowlaną i musi zostać wykastrowana/wysterylizowana.
Koty są czasami okrutne wobec siebie i eliminują ze stada wykastrowane i wysterylizowane osobniki. Wygląda to tak, że kocury aktywne seksualnie po prostu biją wykastrowane inne zarówno koty, jak i kotki. Jest to sytuacja, którego każdy hodowca chciałby uniknąć.
Dlatego, po kilkunastu latach mojej przygody z kotami, jestem już w stanie zaakceptować tą decyzję, bo jest to szansa na lepsze życie dla moich kochanych kotów! W wielu zaprzyjaźnionych hodowlach są kotki do adopcji, na pewno znajdziemy dla Ciebie wysterylizowanego, rasowego kotka. Jeżeli jesteś zainteresowany adopcja dorosłego kotka - po prostu skontaktuj się z nami.


MAMY OBECNIE KOTY DO ADOPCJI

Jeżeli chcesz zaadoptować dorosłego kota skontaktuj się z nami.